''Wyjscie z Labiryntu czeka na nas w Noze Buldozercow'' - James Dashner ''Wiezien Labiryntu '' RECENZJA I TYDZIEN Z WIEZNIEM LABIRYNTU

Ello

Darujmy sobie przeprosiny bo możemy tak w nieskończoność. Ale ten ostatni raz - PRZEPRASZAM. Oraz witam w kolejnym poście podczas tygodnia z więźniem labiryntu. Zapraszam do czytania.
  Tytuł oryginału : The Maze Runner
  Polski tytuł : Więzień Labiryntu
  Ilość stron: 424
  Autor : James Dashner
  Ilość gwiazdek : 1000/10
  Gatunek : Fantasy , dystopia
  Data wydania : 12 września 2014Ta książka jest i wciągająca i smutna , wzruszająca z jednej strony. Czytając ją można było albo lubić postać albo od raz ją nienawidzić . Jest niesamowita pod względem tego jak bardzo się przeżywa dane sytuacje razem z postacią . Można prawie poczuć się nią . Teraz jednak, prawie mu w zupełności wystarczało . Cóż mogę napisać? Chyba To , że ubóstwiam tą książkę bo jest mega niesamowita i mogę gadać o niej cały czas bez przerwy bo bije na łeb i szyje wszystkie inne z tego gatunku jakie przeczytałam do tej pory. To jest mistrzostwo mistrzostw. Jest coś takiego :D :) ? Przeczytasz - pokochasz. Opis jaki jest na okładce książki zdecydowanie nie kłamie.


Jak dla mnie nie ma bardziej genialnej książki od tej. Skoro jest porównywalna do Igrzysk Śmierci albo Niezgodnej to coś musi w niej być. I to coś faktycznie ma. Jak zaczniesz czytać to od niej się nie oderwiesz. Świat jaki został stworzony w niej jest fantastyczny. Niby pełny grozy i niebezpieczeństw ale i też jest w pewnych momentach śmieszna albo nawet wzruszająca. Bardzo też kocham tą książkę za ilość akcji jaka się w niej pojawia. ZNAJDZ WYJŚCIE ALBO GIŃ. Właśnie wyjście - co ono oznacza? gdzie jest? Całokształt książki polega na tym , że grupa nastolatków próbuje znaleźć wyjście w labiryncie do ,którego się wychodzi ze Strefy gdzie znaleźli się. Przetrwają najlepsi. Czy ten labirynt jest jakiś żartem a może na odwrót - może to całkiem poważna sprawa. Podczas czytania nasuwa się mnóstwo pytań do autora. Głównym bohaterem jest Thomas ,który od początku wie ,że dzięki niemu znajdą to wyjście. Już pierwszego dnia pobytu w Strefie chce wejść do Labiryntu pomimo tego , że nie wolno mu tego robić jak i innym Streferom jeśli nie są Zwiadowcami. Kiedy dzień po nim do Strefy zostaje dostarczona DZIEWCZYNA jest jeszcze bardziej pewien , że nie został tu zesłały przypadkowo a jego rola jest bardzo ważna. Czy ma racje? Cóż tego się dowiecie po przeczytaniu książki ,którą MEGA HIPER POLECAM ;) WSZYSTKIM. Jeśli miałabym wybrać jedną jedyną książkę z wszystkich na świecie np. gdybym wyruszała na bezludną wyspę, zbliżałby się koniec świata itd. to byłaby to właśnie ta książka nie inna lecz ta. Nie ma lepszej na świecie a jeśli uważacie inaczej to jesteście w błędzie. Emocje jakie mam po przeczytaniu tej książki są tak wielkie ,że nie potrafię ich opisać ponieważ zrozumieją to tylko prawdziwi fani Więźnia Labiryntu. Ale wiecie co? Skończę już pisać bo inaczej ta recenzja zbytnio się przeciągnie i będzie za długa - choć w sumie już jest. Ale co ja poradzę. Kocham to i już. Kto się ze mną zgadza?

Zdaje sobie sprawę z tego , że jest wiele błędów w tej amatorskiej recenzji ale musicie zrozumieć jedno - pisze to ze swojego punktu widzenia i emocji jakie mam po przeczytaniu książki. Może dla was to dziwne ale naprawdę staram się to robić jak najlepiej. Bardzo by mi się przydały wasze opinie na temat tego co mam poprawić także jeśli możecie dajcie znać o tym na dole. Pa ;*
P.S. Zdjęcia są z Internetu. Wiem , że i tak każdy to wie ale ja to chce napisać. Ogey?

Share:

0 komentarze